Zachráňme spolu mokrade - úvodné stretnutie

Základná škola s materskou školou Maximiliána Hella, Štiavnické Bane 128 sa stala partnerom projektu s názvom Zachráňme spolu mokrade, spolufinancovaného z Nórskych grantov. Úlohou ZŠ s MŠ bolo, okrem iného, aj usporiadanie Otváracej konferencie k projektu.

Konferencia sa uskutočnila 5.-6.5.2022 v Štiavnických Baniach. Úlohou otváracej konferencie bolo oboznámiť pozvaných účastníkov konferencie o cieľoch projektu, predstavenie projektových aktivít a zámeru. Súčasťou otváracej konferencie bola aj exkurzia na mokraď, ktorá bude pozitívne ovplyvnená pôsobením a s realizáciou projektových aktivít.
Sprevádzajúcim programom konferencie bola prehliadka Základnej školy spojená s praktickou ukážkou osvetových aktivít, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou školy a jej pôsobenia. V rámci sprevádzajúceho programu bol prezentovaný aj 3D model vodozádržných opatrení, ktorý slúžil ako ukážka potreby ochrany krajiny.