Projekt Zachráňme spolu mokrade - Revitalizácia školskej mokrade

V rámci projektu s názvom Zachráňme spolu mokrade (Save wetlands together) zrevitalizovala Základná škola s materskou školou Maximiliána Hella 128, školskú mokraď. Práce spojené s realizáciou revitalizácie školskej mokrade zahŕňali odborné úkony potrebné pre rozšírenie a funkčnosť mokrade.

Samotná mokraď bude slúžiť na prezentáciu dôležitosti a významu tohoto jedinečného ekosystému na Slovensku ale aj vo svete. Vďaka projektu Zachráňme spolu mokrade bude revitalizovaných viacero mokradí umiestnených v Štiavnických a Kremnických vrchoch. Školská mokraď má za úlohu priblížiť dôležitosť a význam aj pre tých najmenších návštevníkov areálu.