Save Wetlands Together

5.-6.mája 2022 v rámci projektu Save Wetlands Together bola usporiadaná dvojdňová konferencia k projektu. Projekt Save wetland together, v ktorom figurujeme ako projektový partner a ktorý je financovaný z Nórskych grantov, zahŕňa prácu viacerých subjektov:

• Štátna ochrana prírody SR,
  • Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave,
  • Voda pre klímu -environmentálne technológie OZ - ktorí sú zároveň aj žiadateľom,
  • Základná škola s materskou školou Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach -Norwegian University of Life Sciences.
    Všeobecným cieľom projektu, je revitalizácia vybraných mokradí v Kremnických a Štiavnických vrchoch a šírenie povedomia nielen o aktivitách projektu, ale o samotnej zmene klímy.
    Veľmi sa tešíme, že nám zmena klímy nie je ľahostajná a spoločne sa vieme spojiť pre dobré veci.