Projekt ERASMUS+

Naša škola sa stala koordinátorom projektu ERASMUS+ s označením 2020-1-SK01-KA229_078316_1

Projekt s názvom HELP NATURE, CHANGE YOURSELF je zameraný na aktivity spojené s osvetou ohľadom klimatickej gramotnosti a aktivít, ktoré majú pomôcť priblížiť deťom problematiku klimatickej zmeny a naučiť ich nové možnosti vzdelávania a sebarealizácie.. Spolu v spolupráci škôl z Rumunska, Poľska a Českej republiky budeme preberať témy týkajúce sa problematiky hospodárenia s dažďovou vodou, zmeny klíma a jej dôsledkov, biodiverzita a jej aktívna ochrana a prírodné zdroje a dôsledky ich nadmerného čerpania.
Výsledkom projektu okrem výmeny skupín žiakov chceme dosiahnuť medzinárodnú spolupráci inštitúcií, rozvoj kľúčových kompetencií a výrobu vzdelávacích materiálov a ich začlenenie do vyučovacieho procesu jednotlivých škôl.