Erasmus+ Change Yourself, Help Nature 2020-1-SK01-KA229-078316

Naša škola hostila tento týždeň v rámci programu Erasmus+ žiakov a učiteľov z Poľska, Rumunska a Česka. Projekt s názvom Change Yourself, Help Nature - Zmeň seba, pomôž prírode je zameraný na problematiku zmeny klímy. Aktivita u nás bola zameraná na problematiku ochrany vody, vodných zdrojov a hospodárenia s dažďovou vodou. Program bol veľmi pestrý navštívili sme múzeum, mokraď, štôlňu, vysvetlili sme si históriu využívania vody a vybudovania vodných zdrojov v našom okolí a mnoho iného. Veľmi sa tešíme, že vznikli nové priateľstvá nielen medzi žiakmi, ale aj medzi učiteľmi a samotnými organizáciami. Tešíme sa na ďalšiu spoločnú aktivitu. Veríme, že spoločne navrhneme opatrenia potrebné pre ochranu našej planéty.