Výstavba nového jazierka - KlimaEdu centrum

V rámci projektu KlimaEdu Centrum financovaného z Nórskych gratov bolo na našej škole vybudované nádherné nové jazierko.

Vybudovaním jazierka sme zaviedli prvok, na zmiernenie dôsledkov zmeny klímy vrátením vody do vodného cyklu. Zvýšením kapacity vodnej plochy a zásoby vodnej plochy sme dosiahli vyššiu samostatnosť v oblasti využitia dažďovej vody. Jazierko okrem zbernej funkcie slúži na revitalizáciu vodného cyklu potrebného pre zachovanie prírody. Novo vybudované jazierko zadržiava vodu v areáli školy a táto voda okrem zvýšenia vlhkosti v mikrobiote slúži ako zdroj vody pre ostatné aktivity realizované v areáli školy - zavlažovanie záhrad, využitie vody v sokoliarni a pod. Vzdelávanie zamerané na zmyslové a emocionálne vnímanie pomáha žiakom a učiteľom vytvárať si silný pozitívny vzťah k prírode a k potrebe ochrany prírody.