Manažment vody vo vzdelávaní

Dňa 18.5.2023 bola uskutočnená konferencia s názvom Manažment vody vo vzdelávaní.
Konferencia bola otváracou konferenciou k projektu s názvom Klimaedu Centrum s označením ACC03P29.
Miestom konania bola Základná škola s materskou školou Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach.

Konferencia bola zameraná na predstavenie projektového zámeru a zároveň aj celého programu a obohatená bola o prednášky hostí zameraných na tému VODA.
Súčasťou projektu je vybudovnie Klimaedu centra, ktoré bude slúžiť na vzdelávanie žiakov, učiteľov či návštevníkov v téme klimatickej zmeny. Zaujímavosťou bolo aj praktická ukážka neďalekej štôlne, ktorá okrem iného služila a dodnes aj slúži na odvádzanie vody medzi umelo vybudovanými jazerami - tajchami- ktoré sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti školy.

Cieľom konferencie nebolo len poukázať na problematiku, ale aj navrhnúť riešenia potrebné pre zmiernenie a adaptáciu sa k zmene klímy.