Klimatická gramotnosť v praxi

Naša škola sa v roku 2022 zapojila do Zeleného vzdelávacie fondu s projektom s názvom Klimatická gramotnosť v praxi. Dôvodom zapojenia sa do projektového programu Zelený vzdelávací fond 2022 bola snaha priblížiť potrebu ochrany životného prostredia, klímy a reálneho vnímania praktickou a predovšetkým edukatívnou formou. Vnímanie reálnych poznatkov, príkladov a skúseností nám poskytuje veľa priestoru pre šírenie našich myšlienok. Práve zapojenie do Zeleného vzdelávacieho fondu nám umožnilo zrealizovať projekt, ktorého výstup v podobe 3D modelu slúži nielen žiakom našej školy ale aj návštevníkom areálu.

Zámerom projektu bolo zakúpenie 3D modelu demonštrujúceho prvky správneho a nesprávneho postupu pri obhospodarovaní krajiny. 3D model bol prezentovaný žiakom v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu. 3D model budú žiaci naďalej využívať a prezentovať verejnosti v rámci, letných mesiacov.
Cieľom projektu bolo začlenenie praktickej výučby do výchovno-vzdelávacieho procesu školy prostredníctvom zakúpeného 3D modelu a zvýšiť tak reálne vnímanie žiakov problémov a riešení pri otázkach obhospodarovania krajiny.

Tieto webové stránky používajú na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie, ako tieto stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Ich používaním súhlasíte s použitím súborov cookie.