Tretie pierko do neba - Maximiliána Hell

Dnešný deň je historicky významný pre našu obec a takisto aj školu. Presne pred 300. rokmi sa narodil v Štiavnických Baniach celosvetovo známy jezuita, astronóm, matematik a fyzik -Maximilián Hell.

Pri príležitosti 300. narodenia Maximiliána Hella mala byť práve v týchto dňoch uskutočnená konferencia v spolupráci s obcou Štiavnické Bane a Krajskou hvezdárňou a planetáriom Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. zameraná na pamiatku nášho významného rodáka. Kvôli súčasnej situácii sa ale táto konferencia musela presunúť na budúci rok. Pripomeňme si teda, kto vlastne bol a o čo sa zaslúžil Maximilián Hell. Všetky významné fakty a zaujímavosti o Maximiliánovi Hellovi spracovala naša žiačka 7. ročníka pod vedením Mgr. Pavla Blahu. Pripomenutím tejto významnej udalosti tak vypúšťame už tretie pierko do neba...