Návšteva ŠPÚ, zástupcov Národnej banky Slovenska, Krajskej Hvezdárne a planetária M. Hella v Žiari nad Hronom a Kremnickej mincovne

V piatok, 14.2.2020, naša škola privítala v rámci organizácie konferencie s názvom Dni Maximiliána Hella, riaditeľa Štátneho pedagogického ústavu prof. Ľudovíta Hajduka a zástupcov Národnej banky Slovenska, Krajskej hvezdárne a planetária M. Hella v Žiari nad Hronom a Kremnickej mincovne.

Konferencia sa bude konať 13. - 14. mája 2020 v priestoroch kinosály obce Štiavnické Bane. Súčasťou konferencie budú prednášky odborníkov Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom, astronómov z Nórska a Maďarska, jezuitov a zástupcov obce a školy v Štiavnických Baniach. Súčasťou konferencie bude aj prezentácia striebornej zberateľskej euromince a poštovej známky, ktoré vydala Národná banka Slovenska a Slovenská pošta. Záštitu nad konferenciou prevzal Štátny pedagogický ústav. Konferencia je spolufinancovaná z prostriedkov grantov EHP a Nórska, Banskobystrického samosprávneho kraja, Slovenskej astronomickej spoločnosti a Sokoliarskej skupiny sv. Bavona.