Opatrenia MŠVVŠ Slovenskej republiky

Opatrenia prijaté MŠVVŠ Slovenskej Republiky zo dňa 24.3.2020.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling spolu s Úradom verejného zdravotníctva SR rozhodol o opatreniach týkajúcich sa zabráneniu šírenia nového koronavírusu. Školy ostanú zatvorené až do odvolania, pre školský rok 2019/2020 sa ruší aj Testovanie-9, teda monitor, ktorý píšu žiaci deviateho ročníka. Prihlášky na stredné školy je možné podať do 15. mája a k prihláške sa nebude vyžadovať potvrdenie od lekára. Termíny zápisov do základných škôl by sa mali uskutočniť v druhej polovici apríla, od 15. do 30. apríla, ale bez osobnej prítomnosti detí. Podávanie žiadostí do materských škôl bude prebiehať od 30. apríla do 31. mája 2020.

Bližšie informácie ohľadom opatrení nájdete na odkaze: https://www.minedu.sk/opatrenia-ministerstva-skolstva-pisomne-maturity-su-zrusene/